1920-Zima

5 DŮVODŮ, PROČ SE V ZIMĚ ZAHŘÁT (A ČÍM)

16.02.2022
1. Zima
TOMMY HILFIGER
První důvod je naprosto banální, napadne každého a rozhodně nikoho nepřekvapí – aby nám nebyla zima. O tohle se skvěle postarají funkční materiály jako je merino vlna, bavlna kombinovaná s elastanem, tencel nebo bambusové vlákno. Použití těchto materiálů už dávno není výsadou sportovních oděvů. Do svých kolekcí je k výrobě spodních vrstev oblečení využívají i přední módní značky jako Geox nebo Tommy Hilfiger.
Během zimního období se pro zvýšení tepelného komfortu osvědčuje vrstvení. Přičemž poslední vrstva musí chránit před větrem i deštěm, a to na horách i ve městě. Nadýchané péřové kabáty nebo lehoučké bundy plněné dutým vláknem jsou sázkou na jistotu.
 
Podrobnosti
Prodejnu Tommy Hilfiger najdete v 1. patře a prodejnu Geox v přízemí centra.
2. Nastartování hubnutí
THAI THAI & RAMEN
Věděli jste, že podle čínské dietetiky se potraviny rozdělují na zahřívací, ochlazující a neutrální? Není nic složitého vygooglit, která potravina patří do které kategorie. Důležité je připomenout, že zatímco v létě nám takové vnitřní ochlazení neublíží, v zimě nám ledový salát nebo syrová okurka, díky vysokému obsahu vody, může doslova zmrazit trávení. To se projeví nenápadnými zažívacími obtížemi a výraznou stagnací hmotnosti, i když pro redukci děláme všemožné. Podobný efekt mají také citrusy. S ohledem na náš vnitřní trávící oheň bychom měli během zimy upřednostnit potraviny z kategorie zahřívací, jako je tepelně upravená zelenina a široká škála koření – skořice, hřebíček, chilli nebo kurkuma. Ty výrazně podpoří nejen trávení, ale posílí také krev a celkově zrychlí metabolismus. A kila letí dolů! Naše tělo umí samo rozpoznat, co mu dělá dobře a dává nám to najevo skrze naše chutě. Přiznejme si, že na víně svařeném se skořicí si v létě tolik nepochutnáme. V zimě nás ovšem prohřeje lépe než ponožky z Ovečkárny. Vyplatí se vyzkoušet jídla vonící exotikou, a právě zmíněnými druhy koření. Kupříkladu thajská restaurace Thai Thai & Ramen ve FOOD AVENUE vám předvede vyváženost sladké, slané, pálivé i kyselé chuti v každém soustu.
Podrobnosti
Restauraci Thai Thai & Ramen najdete ve FOOD AVENUE, ve 2. patře centra
3. Radost ze života
INTIMISSIMI
Není nad drobné radosti. Někoho rozpálí napínavá detektivka, někoho vyhrocený fotbalový zápas. Ale snad každého rozehřeje vkusné sexy prádlo. Přesně takové najdete v síti prodejen Intimissimi. Jejich spodní prádlo realizuje každodenní sen žen i mužů. Rafinovaný a jednoduchý styl má daleko od vulgarity a agresivity. Kousky této značky jsou příjemné pro nošení i pokoukání.
Podrobnosti
Prodejnu Intimissimi najdete v přízemí centra.
4. Posílení imunity
ČEDOK
Během zimy se brzy stmívá a slunce svítí zřídka. Nedostatek slunečního svitu způsobuje úbytek vitaminu D, což není pro náš imunitní systém právě posilující. Není nad to najít pár dnů volna a vyrazit za sluncem. Milovníci sněhu na upravené sjezdovky a ti co dávají přednost moři někam za exotikou. Jistě se vyplatí nechat si poradit odborníkem, kde slunce nejjasněji svítí. V CK ČEDOK se v Novém Smíchově můžete zastavit cestou z nákupu. Třeba jen tak na slovíčko.
Podrobnosti
CK Čedok najdete v přízemí centra.
5. Pohoda a klid
DĚDOLES
Taky jste jako děti používali hlášku: „Hlavně klid a nohy v teple?“ To jste možná netušili, jaká se v tom skrývá pravda. Studené nohy jsou velký stresor. Obléct nohy do ponožek může být navíc prima zábava. Trend dvou různých ponožek, které spolu v páru tematicky ladí vaší pozornosti jistě neutekly. Jako první přišla s touto módou firma Dedoles a je super zpráva, že v OC Nový Smíchov najdete v přízemním traktu jejich stánek. Vybírat můžete ze stovky vzorů. Nohy budou v teple a „ponožkožrouti“ si na vás už nikdy nepřijdou.
Podrobnosti
Stánek Dedoles najdete v přízemí centtra.