1920-Kino

5 ÚNOROVÝCH FILMOVÝCH PREMIÉR, KTERÉ NESMÍTE ZMEŠKAT

Vem si mě
Americká romantická komedie nesmí mezi premiérami měsíce chybět. A tak pokud fandíte tomuto žánru, nenechte si ujít nádhernou Jeniffer Lopez v náruči Owena Wilsona.
Jedna z nejslavnějších světových zpěvaček a plachý učitel matematiky. Může to takhle rozdílným lidem klapat? Zvlášť když jejich vztah začíná svatbou na koncertě pro desetitisíce fanoušků?
Že si osud takového vztahu netroufnete odhadnout? Pak se běžte přesvědčit na vlastní oči. V Cinema City Nový Smíchov k vidění od 10. února.

Margrete – královna severu
Působivé historické drama, které zaujme hlavně svým příběhem, který odkrývá zajímavou část severských dějin. Svou neznámostí je atraktivní zejména pro zahraniční publikum.
Režisér Sieling, který stojí i za částí precizně propracovaného scénáře, nabízí vskutku po všech stránkách kvalitně provedenou podívanou. Mísí se zde napětí s dramatem, dojemností, charakterizací postav a historickou přesností. Té tvůrci docílili autentickými kulisami, kostýmy a celkově skvěle zpracovaným prostředím. Film byl částečně natočen i v Česku. Pochvalu zaslouží i korektní střih, díky kterému má vyprávění hlavu a patu, spád a ani na chvíli nenudí.
Snímek je inspirován skutečnou historickou událostí. Cinema City Nový Smíchov promítá tento film od 10. února.

Haftaňan a tři mušteriéři
Tímto roztomilým animovaným snímkem zasvětíte své děti do legendárního příběhu francouzského dvora.
Dogtanian je mladý šermíř, který sní o tom, že se přidá k legendárním Mušketýrům. Po prokázání svých schopností a získání jejich důvěry musí on a Mušketýři bránit krále před tajným spiknutím zlého kardinála Richelieua, který se chce chopit moci.
V Cinema City bude k vidění od 17. února.

Uncharted: Drake's Fortune
Snímek, který potěší milovníky dobrodružství Indiana Jonese nebo Flynna Carsena. Přesně v tomto duchu se totiž nese příběh tohoto amerického akčního filmu.
Potomek slavného hledače pokladů sira Drakea, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zákeřní konkurenti. V hlavní roli uvidíte mladého britského herce Toma Hollanda.
Cinema City uvádí film na plátno od 17. února.

V létě ti řeknu, jak se mám
Slovensko-česká komedie vstoupí do kin 17. února. V hlavních rolích filmu se představí řada známých tváří - Tereza Kostková, Martin Hofmann, Jaroslav Plesl, Ondřej Sokol, Ján Koleník, Soňa Norisová a Simona Babčáková.
Děj filmu mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po maturitě stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstoupíte těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny potkáte v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.Autor: Hana Střelečková
Foto: Lenka Kožuchová