241874 Kampan RYCHLE SIPY web news 1920x580 px

ZDE MOHLY BÝT RYCHLÉ ŠÍPY

1. AŽ 30. DUBNA

Rychlé šípy letos slaví 85 let a kdyby mohli, stavili by se určitě i u nás

Příběhy legendární party kluků, která si říkala Rychlé šípy, nesjpíš znáte. Letos slaví legendárních pětaosmdesát let a stavili by se určitě i za námi do Nového Smíchova. Protože právě v jeho místech bylo legendární řeznictví, které navštěvovali v knihách napsaných perem Jaroslava Foglara. Přijďte si připomenout jejich příběhy a zasoutěžte si přímo v našich obchodech a „rychlošípácké ceny“.

Pátračka v našich obchodech probíhá do 30. dubna. Budete k ní potřebovat orlí zrak, pevné boty a ostrou tužku. Vaším úkolem bude hledat komiksové příběhy, vyluštit tajenku a zapojit se do soutěže o zajímavé výhry.

Víc informací o pátračce najdete tady, kde je pro hledače schovaná i nápověda. Pro každého, kdo odevzdá správně vyluštěnou tajenku, je připravený Pamětní list Rychlých šípů s poděkováním za účast ve hře. K tomu se navíc váš list zařadí automaticky do soutěže o další tematické odměny.

Pro děti je na 23. dubna pod vedením Spolku Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky naplánovaný program. Jeho součástí budou tábornické aktivity - luštění šifer, odlévání zvířecích stop, výroba a závod dřevěných autíček, vyndávání ježka z klece na čas, vysílání a čtení krátké zprávy pomocí „semaforu“.

Hned následující den 24. dubna si program připraví Dům dětí a mládeže Praha 5, který přichystá odpoledne plné zábavy. Čekají je hry v poznávání přírody (zvířata, rostliny), významných míst a památek (přírodních, historických) a vyzkouší si i šifrování a výrobu dřevěné káči.

Program pro děti bude oba dny probíhat od 16 do 19 hodin u dětského koutku v druhém patře vedle Ovocného Světozoru.

Kromě toho bude od 10. do 30. dubna u prodejny Aldo v prvním patře našeho centra výstava komiksových příběhů právě Rychlých šípů.