1920-Bombay_Express

POLEDNÍ MENU ZA DVACKU

Indická kuchyně je známá svými dokonale kořeněnými a ostrými kari s rýží

Oblíbený řetězec moderního indického fastfoodu Bombay Express nabízí také spoustu dalších nejrůznějších ingrediencí a rozmanitých chutí!

Ve Food Avenue Nového Smíchova má Bombay Express své čestné místo a denně nekončící frontu vracejících se příznivců. V denním menu, které je každý den jiné, i ve stálém jídelním lístku zde nabízí pokrmy masové i vegetariánské. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří Butter Chicken a Chicken Tikka Masala, z vegetariánských pak Dal Makhani.

Velké oblibě se těší také Sagwala, což je špenát s kuřecím masem. Barva špenátu by mohla odradit, ale nedejte na první dojem. Tak luxusně a především nápaditě vychucený špenát si doma nepřipravíte. Rozhodně stojí za to.Přílohu si k vybranému jídlu volíte zvlášť, podle vlastní chuti. V nabídce je přírodní rýže, kari rýže nebo nezaměnitelný chleba naan, který zde přímo před vašima očima upečou v tradiční peci tandoor. Jemnou placku dostanete také když si objednáte wrap –⁠ naditou kombinací zeleniny, brambor a masa nebo indického typu sýra.Indové používají v kuchyni velkou spoustu koření, mezi tradiční patří chilli, kardamom, kmín, kurkuma, koriandr, zázvor a česnek. Z kořenících směsí pak především garam masalu. Jídlo nepřipravují nutně pálivé. S jistou dávkou pikantnosti ale raději počítejte.

Pro utlumení pikantní nebo i pálivé chuti dobře poslouží tradiční lassi, které v nabídce najdete pod označením Mango shake –⁠ do hladka rozmixované smoothie z mléka a manga. Do indické kuchyně neodmyslitelně patří právě díky schopnosti mléčné bílkoviny neutralizovat pálivé koření. Tento lahodný shake poslouží také jako dezert. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje kravské mléko, je tu pro vás nabídka několika pěkně hustých ovocných džusů.Kuchaři v Bombay Express se zaměřují na indickou kuchyni především ze severní části Indie, ale i jiných regionů. Přestože v Indii se místní jídla jí na zemi nebo na nízkých stoličkách, strávníci obvykle nepoužívají příbor a jedí pravou rukou. Levá totiž slouží ke zcela jiným účelům. V Bombay Expressu se bát nemusíte. Posezení je velmi příjemné, od okolních prostor oddělené spoustou zelených rostlin v květináčích.

Jakmile to v Bombayi vyzkoušíte, určitě si z Appstore nebo Googleplay nainstalujte Bombay Express App. Kompletní menu tak budete mít „v ruce“ a za každý nákup posbíráte body, které následně proměníte za parádní slevy. Jídlo pak pořídíte za dvacku. Nechte si chutnat.


Autor: Hana Střelečková
Foto:Lenka Kožuchová