Užijte si rituál hydratace!

Používání tělových másel, krémů a mlék by mělo patřit mezi pravidelné beauty rituály. A to zejména v nynějším chladném období, kdy pokožka dostává pořádně zabrat. Které produkty krásně voní, hydratují a rychle se vstřebávají?

Důkladné promazání pokožky by mělo být denní rutinou. Jakmile se vysprchujete, sáhněte po kvalitním produktu a svou kůži pořádně promastěte. Voda sama o sobě pokožku dost vysušuje, stejně tak i mrazy nebo nepříjemný vítr. Právě proto je hydratace velmi důležitá.

Aby ze z příjemné činnosti nestala otravná povinnost, rozmazlujte se kvalitními tělovými produkty. K častým chybám patří výběr nevhodného výrobku. Dávejte si pozor na složení a vybírejte přípravky bez obsahu vody. Ty jsou totiž nejen mnohem účinnější, ale hlavně neobsahují chemické konzervanty, které mohou způsobit alergickou reakci.

Suchá pokožka

Pro vysušenou pokožku doporučujeme používat tuhé mazací přípravky. Ty vaši kůži vyživují, regenerují, hydratují a zabraňují opakovanému vysušování. Navíc jsou ekologické - nepotřebují obal. Bezobalové produkty pořídíte v prodejně Lush.

Vyživujte

Pokud chcete svou pokožku opravdu pořádně promastit, vyzkoušejte hutná vyživující másla, která nabízí například The Body Shop nebo Kiehl’s.

Lehké jako peříčko

Tělové jogurty jsou vhodné pro ty z vás, které mají po použití krému pocit, že na sobě mají nános čehosi. Tyto přípravky jsou typické svou lehkou konzistencí a nemastnou texturou. K sehnání jsou třeba v Manufaktura nebo Rituals.