1920-Cokolada

KAM PRO VALENTÝNSKOU TUTOVKU?

Univerzální a unisex. Taková je přesně čokoláda.

Tenhle ultimátní dárek potěší devět z deseti obdarovaných. Opravdu dobrou čokoládou totiž nedarujete jen chvilkové sladké potěšení, ale mnohem víc.

Co se rozumí dobrou čokoládou? Zapomeňte na hmotu z fialové krávy. Kvalita se v tomto případě vyznačuje minimem použitých ingrediencí. Odborníci vás poučí, že stačí kakaové boby a třtinová šťáva. Země původu bobů se pak projevuje v jemných chuťových nuancích.

Království lahodné a kvalitní čokolády vyráběné z těch nejlepších ingrediencí z Belgie a Francie najdete v přízemí obchodního centra naproti hypermarketu. Je to vůbec první obchod s čokoládou francouzské značky Jeff de Bruges v České republice. Jemné pralinky, ganáže, lehké krémy, lanýže, ale i speciality jako jsou ledové kaštany, calissony, ovocná želé či lámaná čokoláda nenechají žádné smysly klidné. Začátkem února se tu jistě zastavte. Valentýnský dárek vám tu i krásně zabalí.

Co všechno dokáže kousek lahodné kvalitní čokolády?

1. Rozpumpuje libido
Stačí se zakousnout do opravdu dobré čokolády a naštvání z práce i rozladění po těžkém dnu s dětmi mizí jako mávnutím kouzelného proutku.

2. Rozzáří den

Jaro už je na dohled, nicméně s čokoládou je čekání na jarní dny větší pohoda. Zmírní nervozitu a díky obsahu železa, vitamínů B2 a B3 doslova nakopává nervovou soustavu. Zažene úzkost i skleslost.

3. Dodává energii
Jediný čtvereček aktivuje mozek i tělo minimálně na tři hodiny. Látkami, které to zařídí, jsou teobromin a kofein. Víte, že má vaše láska před sebou náročný projekt, zkoušku nebo pracovní pohovor? Kvalitní čokoláda je to nejlepší, co podstrčit do aktovky na cestu.4. Lakuje zprávy na růžovo
Podání řádku čokolády, když se blíží špatná zpráva je účinnou první pomocí. Potvrzují to i vědecké studie. Obsah zprávy to sice nevylepší, ale výrazně ovlivní reakci. Darováním dobré čokolády jako zbraně do boje se špatnou zprávou projevíte svojí empatii. Tu oceňují především ženy.

5. Chrání kosti i cévy

Čokoláda má spoustu blahodárných zdravotních účinků. Mezi jinými prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu v krvi a je prevencí vzniku osteoporózy. Víte, že u žen, které konzumují tabulku kvalitní čokolády týdně, je riziko vzniku až o 50 % nižší?
Tento zaručeně vítaný valentýnský dárek můžete koupit už v dostatečném předstihu, díky čemuž se vyhnete laciným dárkům bez nápadu na poslední chvíli. Přejeme sladkého Valentýna.


Autor: Hana Střelečková
Foto: Lenka Kožuchová