Zpět

MOTIVACE skrytá mezi řádky

MOTIVACE skrytá mezi řádky

První měsíc roku je za námi a s ním dost často i elán spojený s plněním všech těch předsevzetí, co jsme si dali. Ono to chvilku člověka baví, pak se ale objeví denní stereotyp a my zjistíme, že fakt nemáme čas každý den běhat, že ta zdravá strava je i chutná, ale na hotovky za stovku v restauraci pod prací to jednoduše nemá, že vstávat v 6 znamená mít více času pro sebe, ale taky zároveň méně spánku a vůbec … komu se chce do té tmy vstávat? Mohla bych ve výčtu pokračovat, ale lépe si to domyslíte sami. Každý jsme totiž originál, zároveň se ale v jednom dost podobáme – pohodlí nás vlastně baví.

Pokud si ale říkáte, že letos tohle období překonáte a jednoduše vytrváte, pak pro vás něco mám. 5 tipů vám nedám, nejsem vševědoucí, ale na dlouhé večery vám doporučím texty, které by vám i nějaký ten návod dát mohly – když budete chtít. Zároveň se dokopete ke čtení, a to je relax… a neříkejte, že jedno z vašich předsevzetí nebylo odpočívat a najít si čas na knihu. Takže proč nespojit obojí?

Méně je více (Joshua Backer) – heslo, které si často opakuji, je v této knize rozvedeno do více než 200 stran. Vždy, když jsem něco řešila, moje mamka říkala, ať si nejprve uklidím a pak uvidím. Byť jsem jako malá vždy začala uklízet svou šatní skříň, teď už vím, že za tím bylo něco víc a někdy je dobré si to připomenout.

Mnich, který prodal své ferrari (Robin S. Sharma) je klasika, kterou můžu číst stále dokola a pokaždé si tam něco najdu. Jestli ji doma v knihovně nemáte, pořiďte si ji, je to něco jako koupit si atlas. I když některé státy zaniknou a jiné vzniknou, stále se v něm dá hledat.

Jako poslední jsem pak stylově vybrala The Subtle Art of Not Giving a F*ck (Mark Manson). Jestli se v angličtině necítíte, je k dostání i český překlad. Ať tak nebo tak, tahle kniha vás usadí zpátky na zem a možná všechna předsevzetí přehodnotíte a zvolíte úplně jiná, ta která se vám později stanou rutinou.

Slunce v duši, energii v těle a úsměv na tváři.

Nejen tyto knihy, ale i mraky dalších pořídíte v KNIHKUPECTVÍ LUXOR, takže hurá do toho.