6 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT

Jsou filmy, které ve vašem obýváku z televizní obrazovky prostě nevyzní. Ať je pro vás návštěva kina běžnou zábavou nebo spíš svátkem, máme pro vás tipy na 6 filmů, na které stojí zato zajít do kina. V Multikině Cinema City Nový Smíchov je 12 kinosálů. Jeden z nich je sál 4DX, kde si může zákazník vychutnat film s pohyblivými sedačkami a efekty jako je vůně, vítr, voda a další.

Kvalitní zvuk dozajista oceníte u filmu KAREL.

Celovečerní dokument přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka. Režisérka vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva Mistra končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Jak si už během natáčení přál sám pan Gott, film Karel rozhodně není nuda.

 


Prvok, Šampón, Tečka a Karla vyhlásili válku scvrkávání varlat.

Čtyři kamarádi si společně přiznají, že nežijí tak, jak si představovali a rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou. Kdo splní úkol, není sráč … „Film je o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom svojí ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Filmový scénář napsal sám autorem knižní předlohy, Patrik Hartl. Přesto i na ty kdo četli knihu, čeká pár překvapení. Obsazení celého filmu je fenomenální, do poslední „pidiroličky“.


O třetím filmu, který rozhodně stojí za návštěvu kina kritička Mirka Spáčilová napsala: „Je mi ctí a národním svátkem potvrdit, že se v Česku konečně zrodil Film. Jmenuje se Zátopek“.

Výpravný film režiséra Davida Ondříčka, který zahájil letošní karlovarský filmový festival, je věnovaný nejen sportovnímu, ale i životnímu příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka. Snímek nepěstuje žádné pseudoumělecké experimenty, šoky ani provokace, žádné okázale povýšené hrátky na umění pro umění. Je to příběh chytrý, strhující a svým vyzněním hořce vítězný; tak jako jeho reálný předobraz, typicky český osud Emila a Dany Zátopkových.


Nová adaptace sci-fi Duna je bez debat neskutečný a veskrze audiovizuální zážitek hodný velkého plátna. Doslova každý záběr je obrazovým spektáklem s cílem ohromit světelně-kompoziční promyšleností záměrně předimenzované, futuristické a hyperbrutalistní architektonické výpravy. Stejně tak zvuková složka, která stojí na soundtracku slavného skladatele Hanse Zimmera s 11 nominacemi na Oscara, dokáže pohltit diváky hned na několika planetách. A když začnou dunivé zvukové efekty předznamenávat příchod monstrózních písečných červů, dostavuje se obdobný pocit jako při scéně z Jurského parku se sklenicí vody a kráčejícím tyranosaurem. Nová Duna stála okolo 165 milionů dolarů, v přepočtu 3,5 miliardy korun. Každý hollywoodský film s takovým rozpočtem a ambicemi musí mít skvělé obsazení, což se podařilo.


Máte-li v plánu zajít do kina s dětmi, vsaďte na mimořádný český film Myši patří do nebe. Animovaný příběh, ve kterém dva, v přírodě nesmiřitelní rivalové, musí při společném putování Nebem naleznout přátelství i sami sebe. Dílo Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové je obsahově i technicky obdivuhodným počinem. Vidět nelehká témata smrti a ztráty animovaně a s nadsázkou bude poučné pro dospělé i děti.


A na závěr film Quo vadis, Aida? Tento snímek se umístil na druhém místě v diváckém hlasování letošního karlovarského festivalu. Nadšení publika možná překvapí, když se vezme v úvahu, že film vypráví o reálném masakru v Srebrenici. Nominace na Oskara je ale jen další zárukou kvalitní podívané.VSTUPENKY NA VŠECHNY FILMY SI MŮŽETE OBJEDNAT NA STRÁNKÁCH CINEMA CITY NOVÝ SMÍCHOV

Autor: Hana Střelečková