1920-Detska_jidla

5 ZDRAVÝCH DĚTSKÝCH JÍDEL V NOVÉM SMÍCHOVĚ

Pro dětské jídlo je důležitá kvalita surovin a čerstvost.

Pokud vybíráte, kde se s dětmi zdravě najíst jděte tam kde vaří! Skutečné jídlo ze skutečných potravin! Zdravé totiž nemusí nutně znamenat nízkotučné ani low carb. Pokud vaše dítě nemá ze zdravotních důvodů zvláštní dietní omezení, potřebuje především kvalitu. Tu v restauracích nově otevřeného Food Avenue ve 3. patře obchodního centra bez pochyby najdete.

Za klasikou do TRADICE. Rajská, svíčková, pečené kuřecí stehýnko, vrabec se špenátem. Fantasticky vychucená klasika, za kterou by se nestyděla žádná babička. V nabídce je každý den přes 20 hlavních jídel a 7 druhů příloh, které libovolně zkombinujete podle vlastní chuti.  Denně také vybíráte ze 2 polévek. Všechna jídla jsou uvařená z čerstvých surovin ve vlastní kuchyni restaurace a laskavá obsluha vám vše ráda zabalí s sebou.

Zkoušeli jste dětem nabídnout bufet? Jděte do toho! Z pestrobarevné nabídky veganské restaurace Loving Hut si sami na talíř naskládají, co se jim líbí. To, co si vyberou obvykle také snědí. Výhodou je, že platíte podle hmotnosti, a tak může být porce přesně podle závažnosti hladu.

Kompromisem mezi knedlíky a exotikou asijských bezmasých jídel je pestrá nabídka rybí restaurace Nordsee. Jemná chuť grilovaného lososa nebo paella z šafránové rýže s mořskými plody dodá dětem spoustu živin, které rostoucí organismus ocení. Omega mastných kyselin ani vitaminu D není nikdy dost.

Chcete absolutní tutovku? Pak s dětmi zaskočte do kavárny Creperie. Palačinkám nedá košem žádné dítko. Na výběr je dvakrát dvacet druhů. Sladké i slané.

Zoufat nemusíte ani v případě, že potřebujete nějakou rychlovku do ruky a nemáte čas šplhat do patra. V přízemním traktu v obchodu Sklizeno si vyberete z nabídky čerstvého pečiva, zákusků a obložených sendvičů. Vše bez konzervantů, barviv a genetických modifikací.

Děti milují stereotyp a mají obvykle velmi omezený repertoár jídel na kterých si pochutnají. Naštěstí nabídka Food Avenue Nového Smíchova je skutečně pestrá a děti si zde bezpochyby vyberou. Díky otevřenému prostoru je dokonce možné přecházet mezi restauracemi, a tak nejsou překážkou ani různé chutě vícero ratolestí.

Autor: Hana Střelečková
Foto: Lenka Kožuchová