1920-kava-1__

5 NEJLEPŠÍCH KÁV, KTERÉ SI MŮŽETE DÁT V NOVÉM SMÍCHOVĚ

Jako milovník dobré kávy si v OC Nový Smíchov rozhodně přijdete na své. Kavárny jsou ve všech patrech obchodního centra a vaše dávka kofeinu tedy „na dosah ruky“. Vyberete si bezpochyby také v každou denní dobu. Ráno voňavé cappuccino s hustou pěnou, v poledne silné espresso, co vás vrátí „do hry“ po obědovém útlumu a lahodné latte mezi odpoledními nákupy. Všechny kavárny v centru jsme pro vás vyzkoušeli a zde je těch 5 nejlepších.

Puesto Café najdete pod eskalátory z 1. do 2. patra. Na mlýnku tu mají fantastickou výběrovou kávu z pražírny v pražských Černošicích. Také ostatní nabídka je převážně lokální. Kladenská Karáskova limonáda nebo slaďoučké zákusky, které jezdí denně čerstvé z cukrárny ze Žižkova. Otevírají v 9 hodin, ale kafíčko s sebou vám usměvavá obsluha ochotně připraví už pár minut před otvíračkou.

Café Level je příjemnou tradiční kavárnou. Připravují zde silnou italskou Lavazzu, která vás po ránu parádně nakopne. V Levelu jsou ranní ptáčata a už od 8 hodin vám naservírují luxusní snídani. Míchaná vajíčka nebo avokádový toust na ořechovém chlebu nemají chybu. Vedle nešlápnete ani v nabídce zákusků a domácích limonád. Obzvlášť ta z čerstvých grepů je fantastická.

Costa Coffee jako úspěšný franšízový řetězec pro dobrodruhy nezklame členy svého klubu ani v OC Nový Smíchov. Svůj podnik zde najdete hned dvakrát. V přízemí rušnější kavárna „na rohu“, ideální pro rychlou kávu s sebou. V 1. patře pak klidné posezení s výhledem na „šrumec“ před obchodním centrem. Skleněná stěna centra je samozřejmě zvukotěsná a hluku se tedy nemusíte bát. Svou kávu si odnesete ke stolku a usadíte se do pohodlných křesílek, kde můžete jen tak relaxovat nebo nerušeně vyřídit pracovní agendu.

Pekařství Paul v přízemním traktu obchodního centra nemůžete minout. Stačí následovat vůni čerstvých máslových croissantů. Espresso i kávové speciality připravuje obsluha ze zrnkové kávy Lavazza. Veškerý sortiment si můžete nechat zabalit s sebou nebo se posadit a vychutnat atmosféru francouzské kavárny. Za zmínku jistě stojí horká podzimní novinka – croissant se šodó.

Starbucks má nespornou výhodu v tom, že víte, do čeho jdete. Sezonní pumpkin latte bude stejně lahodné ať jste v Londýně, Vídni nebo pražském Smíchově. A to včetně milého vzkazu a jména na vašem kelímku. Pokud chcete zachytit „cvrkot“ ulice, zasedněte do kavárny hned vedle hlavního vchodu do OC. Vyhnete se davům nakupujících uvnitř centra a na zastávku tramvaje nebo k metru to máte na dohled. Druhou, o poznání klidnější provozovnu Starbucks najdete v zadním koutě přízemního traktu obchodního centra. Typickou 100% arabicu vlastní značky nabízí baristi na obou místech.