1920-Pokrmy

5 NEJEXOTIČTĚJŠÍCH JÍDEL VE FOOD COURTU OC NOVÝ SMÍCHOV

02.03.2022

Je libo maso z klokana, zebry nebo papouščí rybu?

Za exotickým jídlem vyrážíme s oblibou do celé řady zemí. Speciální oblibě se těší především asijské státy. Pokud ale zrovna nemáte cestu, máme pro vás žhavý tip z „domácího hřiště”. V restauraci GoWok ve Food Avenue Nového Smíchova mají v nabídce skutečně exotické delikatesy.

1. Asijský bufet

1. Asijský bufet

První nádech exotiky čekejte už u asijského bufetu s tradiční křupavou kachnou, rýžovými nudlemi a pestrobarevnými směsicemi zeleniny s masem i bez. Kromě asijských směsí najdete i zaručenou klasiku jako opékané brambory, bramborové krokety a dokonce i cibulové kroužky.

Věděli jste, že kachní maso, hojně zastoupené v asijské kuchyni, má díky charakteru obsaženého tuku a vitaminu A velmi pozitivní účinky na kvalitu pleti?
 

2. Sushi bar

2. Sushi bar

Čekání na masíčko z grilu si zkrátíte u sushi baru. Vyberte si sashimi, nigiri, maki. O syrového lososa ani tuňáka zde není nouze. Rozhodně nesmíte vynechat ani saláty z okurek, řas wakame nebo směsi zeleného lupení, jsou vždy fresh. Tradiční wasabi, sojová omáčka a nakládaný zázvor jsou samozřejmostí.

Věděli jste, že mořské řasy, které jsou součástí sushi baru i sushi samotného významně podporují očistu organismu? 
 

3. Ryby

3. Ryby

Milovníci ryb si v GoWok rozhodně přijdou na své. Nabídku každý den malinko obměňují, ale vždy je velmi pestrá, bohatá a jedinečná. Pangas nebo mořský vlk nepřekvapí, ale čerstvou papouščí rybu nebo chobotnici vám jen tak někde nenabídnou.

Věděli jste, že průměrný Čech sní jen čtvrtinu množství ryb než je světový průměr na osobu? Máme co dohánět.

 

4. Mořské plody

4. Mořské plody

Srdce gurmána zaplesá také u pultu s mořskými plody. Na ledu si zde hoví několik druhů krevet, krabů a mušle, včetně těch největších.

Věděli jste, že mořské plody jsou perfektním zdrojem zinku, což je prvek důležitý pro zdravý vzhled a krásu naší kůže?

4. Klokan nebo zebra?

4. Klokan nebo zebra?

Také masožravci se mají na co těšit. Delikátní kousky masa z klokana nebo zebry jen tak někde neochutnáte. Sami si vyberete na talíř, co se vám líbí, připnete klip s číslem stolu a předáte kuchaři. Přímo před vašima očima vám  upraví maso na grilu. 

Věděli jste, že klokaní maso obsahuje vysokou dávku karnitinu? Ten jak známo podporuje redukci a regeneraci svalů.