Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Zázrak jménem vitamín

Náš tip14/10/2019

Teplým letním dnům už finálně odzvonilo. Podle meteorologů nás navíc čeká mrazivá zima a s ní pak nastoupí chřipková sezóna. Tu rozhodně nepodceňuje a začněte svou imunitu připravovat už nyní. Jak? To se dozvíte v následujících řádcích.

Na správně fungující imunitní systém má velký vliv především to, co jíme. Pokud naše tělo dostává dostatečné množství potřebných látek, vitamínů a minerálů, dokáže se nemocem a nachlazení správně bránit. V opačném případě je oslabené a velice náchylné. Vybrali jsme pro vás 4 podzimní suroviny, díky kterým získá vaše tělo potřebnou obranyschopnost.

Jablka

Podzim je pro sklizeň jablek typický. Ale proč jsou pro naše tělo tolik přínosná? Obsahují obrovské množství vlákniny, která je důležitá pro náš trávicí systém a dokáže ochránit naše střeva. Odborníci dokonce tvrdí, že pravidelná konzumace jablek snižuje riziko výskytu rakoviny tlustého střeva. Jablka jsou dále bohatá na vitamín C.

Dýně

Podzim bez dýní není správným podzimem. Ty podobně jako jablka obsahují velké množství vlákniny a celou řadu vitamínů. Například dýně hokaido má v sobě vitaminy B, C, E a K, dále pak hořčík, železo, zinek, sodík, draslík. Její konzumace znatelně posiluje náš imunitní systém.

Kysané zelí

Zelí se v českých zemích pěstuje od nepaměti. Málokoho by ale napadlo, že jedna hlávka zelí dokáže aktivovat imunitní systém tak, že dokáže bravurně bojovat proti bakteriím, virům a infekcím. V případě, že denně zkonzumujete pouhých deset deka zelí, pokryjete více než třetinu denní potřeby vitaminu C.

Zázvor

Podzim bez zázvoru jako by nebyl. Mnoho z vás si ho určitě přidává do horkého čaje s medem. Pamatujte, že čím pálivější je, tím efektivněji léčí. Nemusíte ho ale do svého těla dostávat jen v tekuté formě. Použít ho můžete také do salátu, omáček k masu nebo ho naložit s medem a citronem.

Zmíněné suroviny určitě seženete v potravinách Tesco a Marks&Spencer. Pokud si ale raději pochutnáte už na něčem „hotovém“, skočte si na smoothie do Fruitisimo nebo Salaterie UGO nebo pro nějaký dobrý sypaný čaj do Oxalis.

Autor Renáta Hrabáková

BLOG F5

> See the folder

Dozvědět se víc

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až neděle 9 až 21 hodin.

Kontakt

251 177 077
Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až neděle 9 až 21 hodin.

Kontakt

730 155 415

Webové stránky

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až neděle 6 až 24 hodin.

Kontakt

257 284 111

Webové stránky

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až pátek 8 až 22 hodinSobota a neděle 9 až 22 hodin.

Kontakt

774 453 920

Webové stránky

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061 ŘEDITELSTVÍ OBCHODNÍHO CENTRA 251 511 151 INFOSTÁNEK
> Kontaktujte nás

Top