Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Za 5 minut 12

EVÉNEMENTS22/12/2018

Za 5 minut 12 je nejvyšší čas vyrazit na půlnoční, ano, pokud máte kostel za domem. Jinak obrazně spoustu věcí děláme za 5 minut 12 a s Vánocemi, svátky KLIDU a míru jich dokonce přibývá. 

Štědrý den je sice jen jeden v roce, ale právě proto si ho přeci nechcete nechat zkazit připáleným cukrovím, rybou na podlaze, pořezanými prsty… Ano, ty kostičky na salát někdo nakrájet musí, ale když bude každá jiná, Ježíšek i členové rodiny vám to dozajista odpustí.

  1. Mamky cukroví
  2. Taťky naložený kapr s bramborovým salátem
  3. Rybí polévka – alespoň jednou v roce, kvůli Ježíškovi
  4. Vánočka ke snídani
  5. Dárky

To je můj srdcový seznam věcí, které prostě na Vánoce nesmí chybět. Mimo seznam pak stojí fakt, že to vše chci sdílet s těmi nejbližšími – pak jsou teprve Vánoce Vánocemi. Cukroví je na prvním místě a myslím to vážně. Jindy v roce prostě není. Mám hned několik zdrojů – babička, mamka, ségra… a i se svým pekařským srdcem na Vánoce prostě nepeču. A nepřipadám si jako špatná hospodyňka. Každý rok přispěju alespoň svým málem a připravím vždy minimálně jeden druh nový, zdravější a? Nepečený.  

Letos jsem vsadila na tento recept, takže ho přeposílám i vám. Stihnete ho i na Štědrý den, všechno v klidu nakupte v Tescu a až budete mít tak hodinku času, vrhněte se na to.

Rozpis na 25 kousků

300 g perníku na strouhání

2 lžíce medu

2 lžíce rumu

60 g kokosového másla

15 g kakaa

80 g strouhaného kokosu

Perník najemno nastrouháme, propracujeme spolu s medem a rumem, přidáme máslo a kakao. Pokud chcete hned dva druhy, nepřidávejte do půlky kakao. Z hmoty vyválíme placku, z níž vykrájíme tvary dle libosti. Ty pak můžeme obtisknout v kokosu, nebo třeba polít čokoládovou či citronovou polevou. Dáme zatuhnout do lednice minimálně na jednu hodinu a pak, pak už je hotovo.

Krásné Vánoce a nikdy nezapomínejte, že každý má svůj vlastní top seznam toho, co dělá Vánoce opravdu VÁNOCEMI.

 

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top