Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

ZATOČTE S BACILY!

25/01/2019

S bacily si není radno zahrávat! Právě nyní, kdy je chřipková sezóna v plném proudu, je ten nejvyšší čas k podpoření imunity. Kvůli tomu však nemusíme hned běhat do lékárny, V OC Nový Smíchov stačí zaskočit do potravin Tesco, kde pořídíte během malé chvilky řadu přírodních povzbuzovačů.

Asi neznámějším všelékem je zázvor. Pokud cítíte bolest v krku, stačí, když ho rozžvýkáte. Konzumovat se dá ale i jako kandovaný, sušený, drcený, přidává se do jídla i pití. A kromě bolesti v krku se také používá na podporu trávení, prevenci proti chřipce a virózám a má dokonce i afrodiziakální účinky.

Další skvělou potravinou, která má antioxidační účinky, je cibule. Ta prý dokonce požírá samotné bacily a stačí, když jí nakrájíte na talířek a doma položíte do každé místnosti. Použít se dají i cibulové slupky – ty se uvaří a následně z vody vytáhnou. Do svařeného vývaru se přidá med a celé se pije jako klasický čaj.

Pokud milujete čaje, zkuste ten ze šalvěje. Pokud nemáte zrovna žádnou po ruce, skočte si do prodejny Oxalis, kde vám určitě nějakou směs nabídnou.

V případě, že do té lékárny budete muset z nějakého důvodu jít, kupte si tea tree olejíček. Ten totiž zabírá nejen na zdravotní, ale i kosmetické neduhy. Při jeho používání si ale vždy pamatujte, že se používá pouze zevně, vnitřní použití nepřichází v úvahu! A k čemu je tedy dobrý? Pomáhá uvolnit svaly a klouby, z toho důvodu se přidává do masážních přípravků, ale tělo uvolní i pár kapek ve vodní lázni. Dále se část používá při boji s parazity – říká se, že jedna kapička za každé ucho ráno ochrání naše dítko před vlasovými škůdci.

Jak řešíte nachlazení vy? Máte nějaký osvědčený tip?

Autor Renata Hrabáková

BLOG F5

> See the folder

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061 ŘEDITELSTVÍ OBCHODNÍHO CENTRA 251 511 151 INFOSTÁNEK
> Kontaktujte nás

Top