Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Vitaminová nálož obsažena ve smoothies

05/03/2018

Přicházející jaro je jako stvořené pro vitaminové hody. Zanedlouho u každé cesty i náměstí narazíte hned na několik prodejců čerstvé zeleniny či ovoce, a ti, kteří dvakrát neholdují plným mísám zahrádkářské úrody, se můžou vyřádit na různorodých kombinacích smoothies.

Dnes si pod tímto pojmem můžete představit koktejl nebo lépe pyré z rozmixovaného ovoce či zeleniny, záleží jen na vás, jaký poměr ovoce a vody namícháte. Velkou výhodou je, že v jednom drinku zkonzumujete několik druhů ovoce (zeleniny) a nemusíte se trápit tím, kde přebytek plodů upotřebíte. Krom toho si nadbytečné množství můžete očistit, nakrájet a dát zamrazit, protože jej na podzim a v zimě jistě upotřebíte na další drinky.

V Česku se více prodávají ovocné džusy s obsahem ovocné šťávy než čisté ovocné nápoje (pyré), ačkoliv v Americe je tato poptávka již od 30. let 20. století. Ovocné džusy se přitom vyrábějí tak, že se k čerstvé ovocné šťávě přidá voda, aroma daného ovoce a cukr. Zatímco pokud si připravíte svůj vlastní ovocný nápoj ve formě smoothies, předejdete tak nadbytečnému obsahu cukru, barviv a umělých aroma.

Doporučení:
• Pokud se bojíte větších experimentů, začněte přípravou ovocných smoothies a postupně zkoušejte přidávat i zeleninu.
• Pokud máte rádi husté koktejly, přidávejte do mixéru banány, současně vám drink i osladí a zjemní kyselost ostatního ovoce.
• Pokud nemáte v pití rádi velké kousky ovoce a váš mixér si s nimi neumí poradit, kupte si lahev se sítkem.

Autor Katka Nová

BLOG F5

> See the folder

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061 ŘEDITELSTVÍ OBCHODNÍHO CENTRA 251 511 151 INFOSTÁNEK
> Kontaktujte nás

Top