Newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

VYJÁDŘENÍ ŘEDITELE K DOPRAVNÍ SITUACI V CENTRU

Události12/06/2018

Vážení zákazníci, obdrželi jsme od Vás v souvislosti s dopravní zácpami na výjezdech z našeho parkoviště několik podnětů, dotazů a stížností. Proto mi dovolte touto cestou krátké vysvětlení. 

Na jedné straně je v parkovišti během celého roku velké množství aut. Vedle našich vážených a respektovaných zákazníků jsou tam bohužel i lidé, kteří používají naše parkoviště jen jako P+R při cestě do práce či centra města a dokonce lidé, kteří do parkoviště vjíždějí, protože se mylně domnívají, že si tak zkrátí cestu do Plzeňské.

Na druhé straně – to je ta zásadnější – máme na obou výjezdech překážku.

Na výjezdu do Plzeňské ulice došlo kvůli úpravě tramvajové zastávky ke svedení dvou jízdních pruhů do jednoho, takže na výjezdu z centra je takřka permanentní kolona. Tuto změnu jsme kritizovali a osobně jsem byl několikrát na odboru dopravních agend a žádal o úpravu, bohužel bez úspěchu, zastávka je prý důležitější. Zvažujeme petici jako jedinou možnost dosažení zlepšení. Na výjezdu do Kartouzské ulice řídí výjezd semafor, kterým na jednu zelenou neprojede víc než deset aut, a to i když je v parkingu kalamitní situace a v Kartouzské dvě auta. Interval upravuje společnost Eltodo na základě pokynu příslušného odboru Magistrátu.

Na naše minulé žádosti nám bylo odpovězeno, že veřejná komunikace má přednost před soukromým subjektem, tedy obchodním centrem. Na této změně nicméně stále pracujeme a ujišťuji Vás, že situace během posledních Vánoc nám vlila novou energii do dalšího jednání.

Další věc, kterou bych chtěl zmínit, je organizace a problém placení parkovného. Během doby, kdy zákazníci stojí v koloně, neběží čas, který se započítává do parkovného, jinými slovy za dobu, kdy stojíte v koloně, nic neplatíte. Navíc si můžete zdarma nechat auto v garáži do dalšího dne dopoledne a v klidu vyjet, pokud Vám to více vyhovuje.

Na závěr, ale nikoliv jako poslední v pořadí důležitosti bych chtěl informovat, že v průběhu celého dne monitorujeme koncentrace CO v ovzduší na desítkách míst v garážích a již při překročení hodnoty 30ppm (hluboko pod normami), spouštíme ventilaci – tedy odtah znečištěného vzduchu a přívod vzduchu čerstvého, takže eliminujeme jakákoliv zdravotní rizika.

Děkuji Vám, vážení zákazníci, za trpělivost, věřte, že děláme pro nápravu vše, co můžeme

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top