Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Souboj titánů na filmovém plátně

EVÉNEMENTS26/11/2018

Nesetkají se, nebojují ani spolu, ale oba bojují o diváckou přízeň. „Freddie Mercury“ versus „Silvio Berlusconi“ – po včerejšku je mi jasné, kdo s největší pravděpodobností divácké srdce dobije. Kdo vyhraje u vás, rozhodněte sami.

Dvě podzimní filmové novinky na sebe strhují velkou pozornost. Bohemian Rhapsody nabízí skvělou kombinaci silného příběhu, výborných hereckých výkonů a skvělé muziky. Vlastně nevím, co by se muselo stát, aby se vám ten film nelíbil. Po jeho skončení máte pocit, že právě skončil koncert, a to i se současnými cenami kina není vůbec špatná investice. Byť ve své podstatě smutný příběh neuvěřitelně nabíjí, je plný energie a diváka zvedá ze židle. V kině sice moc nezatančíte, ale po tom jít můžete hned. Film, na jehož konci diváci tleskají asi nepotřebuje další komentář. Potřebuje být jen viděn, a to klidně i několikrát.

Druhá novinka nese název Oni a Silvio. Film táhne, slibuje totiž obyčejnému divákovi zákulisní pohled do soukromí bohéma, vlivného politika, kterého každý zná právě díky jeho excesům. Po shlédnutí nabitého traileru jsem očekávala novodobého vlka z Wall Street, samotný film je ale jiný. Mimochodem načasování uvedení filmu do kin je v souvislosti s naší současnou situací brilantní. Možná film vypovídá o bývalém francouzském předsedovi vlády, možná má ale  hlubší přesah a vypráví o všech „takových“. Zejména u scény, kde je popisováno, co vše už Silvio zvládl získat, snadno najdete paralelu i v našem malém politickém rybníčku. Film je opravdu dlouhý, chvílemi nudný. Téměř celou první hodinu si říkáte, kdy už se Silvio objeví a když to přijde, trochu vám zamrzne úsměv.

 

Zatímco Bohemian Rhapsody je sázka na jistotu -  nepotkala jsem ještě nikoho, komu by se film nelíbil, Oni a Silvio není typický líbivý mainstream. I přesto přináší něco, díky čemuž po skončení filmu strávené doby v kině nelitujete.

 

Podzimní dlouhé večery je třeba nějak vyplnit, takže hurá do Cinema City! 

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top