Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

SPRÁVNÁ PÉČE O ŘEZANÉ KVĚTINY

17/09/2018

Darovaná květina přináší nejen radost, ale také starost. Aby vám váš pugét vydržel co nejdéle, postačí řídit se několika jednoduchými radami. Jen tak totiž prodloužíte životnost vaší květiny, které vám díky správné péči bude dělat radost mnohem déle.

Každá květina je jiná a z toho důvodu vyžaduje odlišnou péči, každopádně se ale nejedná o nijak složitou proceduru. Její efekt ale vážně stojí za to! Životnost řezaných květin se druh o druhu liší. Například růže mohou vydržet až dva týdny, ale největšími držáky jsou chryzantémy s až třítýdenní životností.

 

Čistá váza jako naprostý základ

I taková maličkost jako je čistá váza může znatelně ovlivnit životnost vaší květiny. Ještě, než do ní nalijete vodu, vázu důkladně vydenzifikujte – k tomu ideálně použijte přípravek s obsahem chlóru. Květinám se daří v různých typech nádob, určitě se ale nedoporučují ty keramické, které jsou uvnitř bez glazury.

 

Stonek vyžaduje péči

Ještě, než květinu umístíte do vázy, otrhejte ze stonku přebytečné listy. Pak ho opatrně seřízněte ostrým nožem pod úhlem asi 45 stupňů. Díky tomuto řezu bude zvětšena plocha, kterou do sebe květina může dostávat vodu a živiny. Při každé výměně vody je dobré řez opakovat.

 

Dejte jim napít

Aby se řezané květiny dobře aklimatizovaly, dejte je nejprve do vlažné vody a až později do studené. Tu měňte jednou denně. Kvůli tomu, že jediná část stonku, která pije, je řez, stačí dát do vázy vody minimum. Tím předejdete k tvorbě slizu, který pak přechází v hnilobu. K ochraně můžete použít i acylpyrin, kapku octa, citrónu nebo SAVA. V teplých dnech květiny ocení kostku ledu.

 

Květiny a ovoce k sobě nepatří

Skladování ovoce v blízkosti květin by pro vás mělo být naprostým tabu. Některé plody totiž uvolňuji etylén, který urychluje stárnutí květů.

 

A kde vlastně takovou pěknou řezanou květinu seženete? V OC Nový Smíchov můžete navštívit nejen v Květinách Novák či květinovém studiu Rosarian, ale také v potravinách Tesco nebo Marks&Spencer.

Autor Renata Hrabákobá

BLOG F5

> See the folder

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061 ŘEDITELSTVÍ OBCHODNÍHO CENTRA 251 511 151 INFOSTÁNEK
> Kontaktujte nás

Top