titleNewsletter.newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

ŠIK I K MATURITĚ

02/06/2017

Že nejdůležitější u maturity je něco umět, to ví každý. Nicméně stejně jako u sportu, výkon občas člověk neovlivní, outfit ale vždy může! 

Je tu období maturit, tak se pojďme podívat na to, co na sebe. Ať je ta zkouška z dospělosti stylová.

První dojem dělá divy a hromádka neštěstí dokáže znervóznět i zkoušejícího. Takže na to pozor. U maturity platí zásada KLIDU a POKORY. To samé byste měli mít na paměti při přípravě oblečení na tento den.

Módní výstřelky nechte až na závěrečnou párty. Při zkoušce zaboduje ČISTOTA, UPRAVENOST A DECENTNOST.
Řekla bych v barvách i střihu, na druhou stranu, já barvy miluji, takže v černobílé bych to asi nezvládla. Nicméně tady myslete na váš styl obecně. Pokud jste za celé 4 roky neměli na sobě jinou než černou barvu, v zelené u maturity budete asi šokovat. Pokud jsou ale u vás barvy na denním pořádku, pak patří i k této zkoušce. Vyhýbala bych se jen těch křiklavých – nezapomínejte, že každá barva má mnoho odstínů.

Formální styl je to pravé ořechové. Chlapci to mají o kus snazší. Oblek s košilí vyřeší vše, k tomu společenské boty a můžete vyrazit. Nebojte se sáhnout klidně i po jiných barvách něž černé a bílé, zejména pak když bude třeba 30 stupňů, refreshněte barvami trochu svůj outfit. Kravata být nemusí, motýlek je fajn zpestření. Nikdy nezapomínejte, že se budete potit, možná nejvíc v životě, tak ať vám je zároveň i pohodlně.

Co se týče slečen, tady se nabízejí širší možnosti, což je v souvislosti s rozhodováním vždycky o něco horší. Myslete na to, v čem se dobře cítíte a taky jukněte na předpověď počasí.
Jednoduché kalhoty a k tomu „cudná“ halenka – ideální příležitost vyzkoušet si business styl. Pokud vsadíte na šaty, tak stejně tak nezapomeňte na délku sukně a hloubku výstřihu – všeho moc škodí a věřte nebo ne, méně je kolikrát více. Takže i když chcete zapůsobit na svého učitele, dobře můžete vypadat i zahalené. Lodičky nejsou dogma, takže pokud patříte mezi ty, kteří si své protrpěli už na plese, zvolte na maturitu jinou obuv. Měla by být uzavřená – baleríny, mokasíny... jen tenisky prosím ne. Nezapomeňte pak ani na střízlivý make-up – párty totiž dnešním dnem teprve začínají.

Hodně štěstí u zkoušek!

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku

Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top