titleNewsletter.newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

S DĚTMI NA HORY

02/03/2017

Sezóna „jarních“ prázdnin je tu a co si budeme nalhávat, počasí venku přímo láká k tomu, abychom tento volný čas strávili na horách. Existují i další dvě možnosti – odletět na týden do tepla, nebo se nevyhrabat z postele… Pokud ale máte děti, jako nejekonomičtější a zároveň organizačně nejsnazší variantu představují právě české hory. Navíc nehrozí to, že děti se začnou nudit a vy si tak moc v reálu neodpočinete. Přes den je musíte strhat na kopci a večer budete mít možná také chvilku „jarních prázdnin“. Navíc, kdo si komfort prázdnin nemůže dovolit, děda s babičkou ocení určitě to samé. Nemluvě o tom, že sedmáci pravidelně vyjíždějí na lyžařské pobyty i se školou, takže pak Vám už opravdu stačí jen je pořádně zabalit a máte týden relax!

Týden na horách je ale dlouhá doba, a tak je třeba děti pořádně vybavit. Bez čeho by neměly odjet? Na co byste neměli při balení zapomenout?

Lyže, snowboard – nestačí je zabalit, před odjezdem doporučuji i servis – v zájmu pohodlí, ale i bezpečí dítěte. Pokud má k lyžím hůlky, tak samozřejmě přibalte i ty. 

Oblečení – helma, boty, ponožky, brýle, termoprádlo a další součásti lyžařského outfitu. Pozor na to, že děti rostou, tak ať jim po roce nekoukají záda, nebo je netlačí palec u nohy. Nezapomeňte ale ani na to, že děti nebudou stále jen lyžovat, takže nutností je i teplé pyžamo a věci na převlečení i „do města“, aneb něco slušného. Hodit se také může malý batoh na výlety. Jestli vám obecně něco ze zimní výbavy chybí, v ALPINE PRO mají 50% slevy, takže proč tu výbavu trochu nerefreshnout, hm?

Doklady, peníze – nějaké to kapesné, průkaz totožnosti, slevová karta, popř. připojištění (zejména pak při pobytech v zahraničí), zdá se to jasné, ale často to zůstane doma na poličce.

Drogerie a hygienické potřeby – základem je kartáček, pasta, mýdlo a šampon, zapomenout byste ale neměli ani na opalovací krém, pro sleponě jsou pak nezbytností čočky, pouzdro, a prosím také roztok a kapky do očí. U slečen přibalte i tampony či vložky – předejdete tak případným trapným chvilkám.

Léky – u dětí šetřete s výbavou, nicméně pokud nějaké léky berou pravidelně, pak musí být součástí jejich tašky. Přibalte i náplasti a třeba hroznový cukr v tabletách – věc, která se vejde do kapsy a na horách může rychle dodat potřebnou energii.

Něco pro zábavu – nikomu to nepřeji, ale i na horách může přijít špatné počasí, nemoc apod. Proto rozhodně přibalte knihu, společenské hry, křížovky, karty… Někdy zůstanou v kufru, jindy mohou spasit nastalou situaci. ACTIVITY, SCRABBLE nebo třeba PRŠÍ – tj. sázka na jistotu, kdo neumí, rychle se na učí. Dle věku a schopností by v dnešní době neměl chybět telefon či foťák. Neboť první sjezd na lyžích přeci musí být zaznamenán – minimálně pro budoucí rodinné sešlosti a pokud vysíláme potomka samotného, chceme vědět alespoň jednou za týden, jak se mu daří… a známe Českou poštu.

Ať už jedete celá rodina nebo jen dítko vysíláte, hlavní je, aby se nikomu nic nestalo. A když něco zapomenete, řiďte se mým osobním heslem: „Co nemám, nepotřebuji.“ 

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku

Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top