Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Ručník nebo osuška?

Náš tip22/07/2019

Nikdy neutuchající boj o prvenství. Je lepší větší nebo naopak menší? Ono asi záleží na tom, co hodnotíme a hlavně z jakého úhlu pohledu. Dneska se podíváme na souboj ručníků, nebo přesněji ručníků s osuškami.

Co v létě preferujete vy? A proč?

Chcete se utřít, nebo spíš na něčem poležet? Za mě by měl ručník rozhodně hlavně dobře utírat, tj. měl by mít skvělou savost. Pokud si budu někam chtít lehnout, vezmu si spíš deku. I když jisté výhody „dva v jednom“ osuška má. Přednosti jednoho jsou nedostatky druhého. Zatímco ručník je skladný, dá se pěkně sbalit na cesty i do plážové tašky, aniž by ji zabral celou a lze si ho třeba pěkně zamotat do turbanu (mimochodem krásné turbany hned v několika barvách mají v SCANquilt). Největší plus osušky je jednoduše v její velikosti, můžete se za ní převlékat, lehnout si na ni, nebo k sobě dokonce někoho přizvat.

Zatímco v koupelně za mě vyhrává jednoznačně ručník, a to v jemným pastelových barvách (v sekci H&M HOME za mě ideální výběr), k vodě beru osušku - pěkně barevnou, klidně i se vzorem.
100% bavlna je základ, přesto jsou některé kousky příjemnější než jiné. Údajně o tom rozhoduje druh bavlny, sama v tom odborník ale nejsem, takže doporučuji se případně rovnou zeptat v obchodě, nebo trochu progooglit.

Nezapomeňte pak, že koupí kvalitního ručníku to nekončí, je taky potřeba se o něj pořádně postarat, zejména na začátku.
Před prvním použitím vyperte, klidně i dvakrát. Použijte prací gel a při dávkování se řiďte heslem „všeho s mírou“. Do prvního praní se též doporučuje přidat trocha octa, údajně se tak ustálí barva ručníku a bude vám tak v koupelně zářit o něco déle než bez této vychytávky. Co se týká té pravé savosti, dočetla jsem se, že mnohdy se ručník musí vyprat až pětkrát, aby nežmolkovatěl a pořádně sál.

Aviváž není třeba, i když je právě na praní ručníků a jejich následné měkkosti založena spousta reklamních důkazů o aviváži. Pokud máte kvalitní ručník, bude měkký i bez ní. Ručníky nechte samovolně uschnout ideálně venku. A jestli nejste milovníky žehlení, také vás potěším, savosti totiž žehlení údajně taky nepřidá.

Takže ať rady slouží, vyhraje ten lepší a hurá k vodě!

Autor Lenka Volfová

BLOG F5

> See the folder

Dozvědět se více

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až neděle 9 až 21 hodin.

Kontakt

251 013 943

Webové stránky

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až neděle 9 až 21 hodin.

Kontakt

246 058 152

Webové stránky

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top