Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Opalujte se zdravě!

EVÉNEMENTS25/06/2018

O tom, že slunce může tělu pořádně ublížit, slyšel už snad každý. I přes to se ale až 40 % žen a 70 % mužů před slunečními paprsky nijak nechrání. Pokud nechcete nic riskovat, nepodceňujte výběr kvalitních opalovacích krémů. Jak na to se dočtete v následujících řádcích.

Pokud si myslíte, že na výběru toho správného ochranného faktoru není žádná věda, pak jste na velikém omylu. SPF, tedy sun protection factor, je parametr,který  udává ochranu proti nebezpečnému UV záření. Ve své podstatě se jedná o násobek doby vhodné k pobytu na slunci. 

 

Pamatujte na to, že faktory uvedené na kosmetických přípravcích jsou nejčastěji testovány v běžném prostředí (ne tedy na horách nebo ve vodě), je tedy dobré počítat s určitou rezervou a na slunci strávit o něco kratší čas, než který si vypočítáte. 

 

Při výběru vhodného opalovacího prostředku musíte zvážit, mezi jaký fototyp se řadíte. Zde platí jedno základní pravidlo – čím máte světlejší kůži, oči a vlasy, tím máte nižší kožní fototyp a potřebujete naopak vyšší ochranný faktor.  

 

Kvalitní kosmetiku, která vaší pokožku ochrání, seženete například v prodejnách Kiehl’s či parfumeriích Marionnaud, Douglas a Sephora.

Autor Renata Hrabáková

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top