Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

NESMRTELNÝ DENIM

EVÉNEMENTS02/07/2018

Džínovina bude snad nadosmrti nedílnou součástí našeho šatníku. Pokud ve svém zaměstnání nemusíte dodržovat přísný dress code, můžete si vzít džínové kalhoty prakticky kamkoliv. Tento nadčasový materiál je oblíbený i u takových jmen světové módy jako je Yves Saint Lauren nebo Louis Vuitton.

Džínovina je v současnosti přirozenou součástí pánských i dámských šatníků. Žádný jiný materiál v historii nezaznamenal takový úspěch jako právě denim. Za jeho vynálezce se považuje Levi Strauss, který s vidinou lepší budoucnosti emigroval z Německa do Ameriky. Tam v době zlaté horečky vyráběl pro dělníky a horníky denimové montérky, které byly pro svou pevnost a dlouhou životnost velmi oblíbené. S koncem druhé světové války se denim dostal do Evropy. V 50. letech se džíny staly znamením rebelství a odporu proti konzervativní společnosti.

Jak si vybrat správné džíny?

Při výběru nových džínových kalhot se zaměřte na tří základní věci – na jejich střih, na to, jak vám padnou a na jejich barvu. Když tyhle základní body vychytáte, máte vyhráno. Dobře padnoucí džíny totiž skryjí i větší tělesné nedostatky, jako je například větší pozadí či široká stehna. Pro trendy denimky se zastavte například v Armani Exchange, Pepe Jeans.

Kombinujte denim s denimem

Kombinace různých stylů a barev džínoviny není rozhodně tabu. Naopak – když oblečení správně sladíte, výsledek je úžasný. K džínům si klidně oblečte denimovou košili a pod ní bavlněné tričko se zajímavým potiskem. Celý outfit obohaťte koženou taškou (seženete například v Beltissimo) a na nohy si obujte bílé kecky (prodává Humanic).

Autor Renata Hrabáková

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top