titleNewsletter.newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

MASOPUST A KARNEVALY

04/03/2017

Vzpomínáte, kdy jste naposledy byli na karnevalu? Pokud máte děti, tak nejspíš vloni, pokud ne, tak už si na to asi nejspíš nevzpomenete. Nicméně karnevaly stále frčí, ve větších městech toho není tolik, ale na každé menší obci či vesnici se masopust stále připomíná, a to zejména díky karnevalům. Jeden den, kdy máte možnost zcela změnit identitu. Škoda…, že se to dnes týká už spíš jen těch našich ratolestí.

Tedy pokud zrovna neplánujete cestu do Ria. Snad nejslavnější karneval na světě totiž začíná právě tento pátek. Pro většinu jsou ale aktuální jen ty dětské karnevaly, mimochodem často spojené s plesem dospělých, kdy druhý den odpoledne musí rodiče, kteří by nejraději celý den strávili v posteli, přistrojit vlastní dítka a vyrazit do místního kulturáku. Že dospělé často nikdo nepozná, to je věc následků předešlého plesání. Že ale nikdo nepozná děti, tj. vlastně účel této akce. (Den, kdy je můžete alespoň na chvíli zapřít. :-)) Bohužel masky už nejsou to, co bývávalo. Proč? Těžko říct, asi není čas na výrobu těch opravdových masek. Samozřejmě, princezna či princ to jistí, stačí pořídit korunku či meč a děti slušně obléknout. Ale ne každý potomek vám na to dnes kývne.

Dnes máte štěstí. Pokud nepatříte mezi tvořivé rodiče s nápaditými dětmi, máte možnost zajít do obchodu a jednoduše tam nějakou masku koupit. Ostatně, kdo by nechtěl být např. superhrdinou, alespoň na chvíli? HM STUDIO HRAČKY  aktuálně přichází s akčním letákem plným nejrůznějších masek.

Pokud si nevyberete zde, sázkou na jistotu je i H&M a jejich bohatá kolekce masek pro holky i kluky. Je libo zvířátko, kosmonaut nebo snad pirát? Často jsou masky tím prvním, co nám napoví něco o budoucím směřování dítěte, takže bych do výběru rozhodně nezasahovala, alespoň ne tento den.

A pro rodiče? Masopust není jen o karnevalech, je to ideální čas pro předjarní očistu a co si budeme nalhávat, čím dřív začnete, tím lepší bude výsledek až poprvé obléknete letní model plavek.

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku

Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top