Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Kapitán Kombucha

Náš tip19/11/2019

Krom pár kil navíc jsem si z Ameriky dovezla obrovskou lásku k nápoji zvanému kombucha. Je to k nevíře, ale ve všem tom nezdravém plastovém konzumním světě jsem našla něco neuvěřitelně přirozeného a (údajně) zdravého.

Po návratu tady navíc přišla doba sychravá, takže cokoliv, co posiluje imunitu a navíc přispívá k detoxikaci organismu (USA se fakt projeví na každém), bylo vítáno. Kombucha by ale měla mít mnohem víc pozitivních účinků na naše zdraví. Působí kladně na naše zažívání, jako nejedlík masa raději piju kombuchu, než jíst B-komplex (byť to samozřejmě není úplně stoprocentní náhrada), napomáhá odbourávání cholesterolu, má preventivní účinky proti rakovině a dalším nemocem. O tomto nápoji se toho můžete dočíst opravdu spoustu, nejlepší však bude, když ho vyzkoušíte a sami poznáte, zda je to to pravé ořechové právě pro vás.

Po návratu jsem samozřejmě zjistila, že zase tak převratný můj objev nebyl. I když na každém rohu tento zázrak taky nepotkáte. Kdo hledá ten najde, takže i při svých nákupech v OC Nový Smíchov máte šanci se osvěžit tímto lahodným, fermentovaným čajem. K dostání je v obchodě Sklizeno, i když pozor! Častěji než k dostání je z regálu zcela vybraný. I to mě vedlo k tomu, že svou lásku jsem posunula o level výš a nápoj jsem si začala vyrábět. Trochu u toho vzpomínám na dětství a svou lásku k chemii. Je to pracné, trvá to, a ruku na srdce, ani po měsíci testování jsem stále nepřišla na ten úplně nejlepší poměr surovin, aby chuť byla přesně podle mého gusta. Ale věřím, že ten den přijde, a baví mě to.

Co vy, znáte kombuchu? Zkoušeli jste ji snad i vyrábět? Pokud ne, zkuste nejprve jednoho kapitána ochutnat. Captain KOMBUCHA nabízí hned několik příchutí - meduňka, kopřiva, ale třeba i zázvor s citronem či kokos. Za sebe na první dobrou doporučuji začít s klasikou, originálem. Za mě je nejlepší a přiblížit se pak doma při výrobě této chuti je vůbec nejpravděpodobnější, takže … Na zdraví.

Autor Lenka Volfová

BLOG F5

> See the folder

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí až neděle 9 až 21 hodin.

Kontakt

222 231943

Webové stránky

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061 ŘEDITELSTVÍ OBCHODNÍHO CENTRA 251 511 151 INFOSTÁNEK
> Kontaktujte nás

Top