titleNewsletter.newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Jak se vypořádat s jarním sluníčkem?

24/03/2017

S příchodem jara nás čeká i první jarní víkend. Vypadá to, že nás konečně (i o víkendu) čekají slunečné dny. Nejspíš všichni oblékneme maximálně větrovku a vydáme se ven, jedno kam, jednoduše půjdeme za prvními jarními paprsky – vždyť už bylo taky na čase. Vyndáme sluneční brýle a v parku nebo kavárně se vystavíme slunci. Ach, jaká idylka, ale...?

Ano, jenže všechno má své „ale“. S jarním slunkem přichází i možnost spálit se. Vím, strašit takto brzy..., ale vaše pleť vám to neodpustí, takže na ni myslete už teď. 

Péči o pleť nemá cenu podceňovat, takže tady je pár jednoduchých rad.

Hydratace – je to stále dokola, ale fakt to funguje, pijte, co vám hrdlo ráčí, nebo uschnete. (Nelze jen spoléhat na výprask pomlázkou. :))

Strava – jaro k tomu vybízí. Všude se píše, že máte jíst spousty ovoce a zeleniny. Když navíc budete vybírat kousky tmavě zbarvené, pomůžete i své pleti. Mrkev, červená paprika, špenát – udělejte si salát a hned budete mít lepší barvu! Vidíte? Tablety nejsou jedinou možností, jak přijímat betakaroten.

Pleťová kosmetika - ruku na srdce, kdo by se mazal opalovacím krémem v březnu? I když je zataženo, nějakou péči by ta naše pokožka dostat měla. Máme štěstí, neboť UV ochranu dnes obsahují korektory, bronzery, makeupy... Vlastně stačí jen chtít a vaše pleť může mít hned několik ochranných vrstev.

Začít byste měli rozhodně kvalitním krémem a pokračovat třeba nějakou z emulzí, které jsou vyráběny přímo pro ochranu vaší pleti před sluncem. Zkusit můžete např. DARPHIN Vitalprotection Fluide Protecteur - ochranný fluid, který nanesete ráno na váš denní krém a máte celodenní ochranu, nebo třeba Clarins - Ochrannou emulzi na obličej. Make-upů s UV ochranou také najdete celou řadu od různých značek – MAC, CLINIQUE, ESTÉE LAUDER,... stačí si vybrat značku, zeptat se a vyzkoušet, co je to pravé ořechové právě pro vás. 

Balzám na rty – doporučuji ten s betakarotenem - Altermed PANTHENOL forte. Většinou se na rty zapomíná, tak ať je tomu u vás jinak.

No a pak taky samozřejmě čapka a sluneční brýle – je na čase vytáhnout klobouky, kšiltovky a jiné pokrývky hlavy, zkombinovat to s brýlemi a být prostě trendy.

PS: Nezapomínejte, pokud máte ratolesti, je potřeba ochránit i je! Jejich pleť je ještě jemnější a náchylnější, takže nezapomeňte. :) 

Krásný slunečný víkend

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku

Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top