Newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

HALLOWEEN

EVÉNEMENTS27/10/2017

Každoročně se den před svátkem všech svatých slaví Halloween. U nás sice nemá dlouho tradici, i tak jsou ale jeho oslavy v posledních letech velmi populární. V zahraničí jde především o to, že se děti převlečou do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu, kde s tradičním pořekadlem „Trick or Treat“ koledují sladkosti. Češi se svátek připomínají spíše vydlabanou svítící dýní před domem.

K nejtypičtějším halloweenským symbolům patří černé kočky, čarodějnice, hororové historky a právě již zmiňované vydlabané dýně. Říká se, že čím strašidelnější obličej dýně má, tím více zlých duchů odežene. Dalším znakem tohoto svátku je černá a oranžová barva, které symbolizují temnotu, smrt a podzimní sklizeň.

Pokud se chystáte na nějakou tématicky založenou party nebo si jen chcete doma navodit lehce strašidelnou atmosféru, v OC Nový Smíchov zajděte do prodejny Flying Tiger Copenhagen, kde seženete například míčky ve tvaru očních bulv, čarodějnické klobouky, pečící formy ve tvaru mozku, papírové lampiony či kelímky v reprezentativních barvách.

A co vy? Jak letos oslavíte Halloween?

Autor: Renata Hrabáková

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top