Newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

Čas levandule

20/07/2017

Všude kolem kvete... Nemáte ji na zahradě? Pak sáhněte alespoň po nějakém výrobku, který jí je plný. 

Levandule je jedna z rostlin, jejichž využití není snadné sepsat na jednu A4. Jestli jste gurmáni, pak byste rozhodně měli vyzkoušet levandulový sirup, likér, cukr, zmrzlinu či džem. Spoustu z toho lze i snadno vyrobit, takže pokud vás něco zaujalo, hurá do toho. Já osobně ochutnala vše, včetně třeba levandulových makronek, nicméně zůstávám v tomto ohledu trochu zpátečnická. Levandule je zázrak, pro mě ale ne v kuchyni.

Všelék na trávení, nespavost, úzkost, ale třeba i různá poranění. Levandulový olej bych rozhodně zařadila do domácí lékárničky, ale využít ho můžete třeba i jako odpuzovač molů.

Relaxační, uvolňující účinek levandule nejlépe na vlastní kůži pocítíte při koupeli. Koupelová sůl, pěna do koupele, mýdlo nebo sprchový gel. Celý efekt pak umocní tělové mléko s výtažky z levandule. Pokud tuto vůni milujete, pak zajisté už máte v kabelce minikrém od L`occitane. Vůbec si jejich levandulová řada zaslouží velký potlesk. Manufaktura zase boduje svou solí do koupele a levandulovou pleťovkou, za kterou vám vaše pleť určitě poděkuje.
Pokud nemáte stále dost a zrovna se nechystáte do Provence, navrhuji výlet do Botanicusu v Ostré. Nejen, že v zahradě je levandule téměř na každém kroku, ale např. jejich masážní levandulový olej stojí za vyzkoušení.

Autor: Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top