Newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

CHUTNÁ A ZDRAVÁ KÁVA

31/07/2017

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Její konzumace má na lidské tělo blahodárný účinek, povzbuzuje také mysl. Podle legendy ji objevili etiopští pastýři, kteří sledovali tancující kozy, které právě spásly kávové boby.

Podle mnoha studií vypití už jednoho šálku kávy denně snižuje riziko onemocnění cukrovkou, Parkinsonovou chorobou či rakovinou tlustého střeva. Při konzumaci čtyř až šesti šálků denně do těla dostaneme takové množství antioxidantů, které nás dokáže ochránit před další řadou onkologických i civilizačních chorob. Další velké plus, které pití kávy přináší, je odbourávání tuků v těle. Nic se ale nemá přehánět – kdybyste vypili v jednom dni kolem 100 šálků, mohli byste i zemřít.

Nejblahodárnější účinky má káva na trávicí ústrojí. Pravidelní konzumenti, kteří denně vypijí více než tři šálky, mají až o 59 % nižší riziko úmrtnosti na nemoci trávicího traktu. Tito lidé mají navíc menší zánětlivost organismu a lepší kontrolu glukózy a enzymatický profil jater.
Pokud jsme vás dostatečně navnadili, ale nevíte, kde si v OC Nový Smíchov vychutnat skutečně vynikající šálek kávy, navštivte kavárnu Costa Coffee nebo Starbucks, kde si můžete svůj nápoj objednat také formou „s sebou“. Pokud raději u kávy posedíte a hledáte jiné útulné místo, vyzkoušejte Café Coffe Day Emporio v 1. či 2. patře.

Autor: Renata Hrabáková

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top