Newsletter

Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

ADVENTNÍ KALENDÁŘE

EVÉNEMENTS20/11/2017

Adventní kalendář je speciální druh kalendáře, který spojuje 24 dní před křesťanskými Vánoci. Používá se tedy v době od 1. do 24. prosince a slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dni. 

Historie adventního kalendáře sahá do poloviny 19. století, kdy byla vyrobena úplně první podoba tohoto druhu kalendáře. Tenkrát se jednalo o umělecké dílo a do podoby dnešních kalendářů mělo opravdu daleko. Původně byly na kalendářích zobrazeny biblické výjevy a pod okýnky z tvrdého papíru byly ukryty obrázky, verše či citace s touto tématikou.

Absolutní klasikou mezi adventními kalendáři je ten papírový s políčky ukrývajícími čokoládu. V dnešní době jsou k mání ale i „dospělejší“ verze. Kalendář plné kosmetické nadílky seženete například v obchodě Douglas, který letos nabízí hned dva kalendáře své značky a jeden kousek od značky NYX. Opravdový skvost v podobě 24 okýnek plných Clinique kosmetiky si můžete koupit v parfumerii Marionnaud. Sephora si na letošní Vánoce oblékla liščí kabátek a s tímto designem přichází také jejich adventní kalendář. Relaxační sprchový gel, krém na ruce, kondicionér na suché a poškozené vlasy nebo krém na nohy seženete v úžasném kalendáři značky L‘Occitane. Pokud jste šťastným majitelem pejska nebo kočičky, i pro ně seženete kalendář s okýnky plnými mňamek. Koupíte ho v Pet Center.
A co vy? Brousíte si zuby na některý ze zmíněných kalendářů nebo máte v merku jiný?

Autor: Renata Hrabáková

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#JustAsk

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba

PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top