Stáhněte si vaši mobilní aplikaci zdarma Nový Smíchov ? Klikněte zde

5 triků, aby vaše vlasy zářily více než letní slunko

EVÉNEMENTS30/07/2018

Známe to všichni, dokonalé letní fotky. Azuro, perfektní těla, plavky sledující nejnovější trendy, bílé třpytivé úsměvy a vlasy jako z reklamy na nejlepší šampón na světě.

Ze Sázavy moře neuděláme, ta dokonalá postava taky nebude hned, plavky z loňska to jistí a zubní hygiena taky nespasí vše. Pojďme se ale podívat na ty vlasy.

Pro většinu je přirozené se na slunci namazat opalovacím krémem a dodržovat pitný režim, staráme se takto ale i o naše vlasy? Když se fénujeme, nebo používáme žehličku na vlasy není na škodu použít přípravky chránící před horkem a ano, když si sečteme přímé sluneční paprsky a k tomu přímořský vánek – je to to samé, nemluvě o soli z moře a chlóru z bazénu. V létě to nevidíme, po něm je to ale zcela zřejmé.

Jak si tedy vlasy před horkem chránit?

1. Klobouk – nebo jakákoliv jiná přikrývka hlavy - staré, ale dobré.

2. Čistá voda nade vše – po koupání najděte sprchu, i když máte vlasy zdánlivě stále mokré, stejně jim další voda prospěje, jen tentokrát ta čistá, bez chloru či soli.

3. Hydratující vlasová kosmetika – šampony a kondicionéry používáme ve větší míře všichni, pojďme v létě sáhnout po těch s UV ochranou, nebo alespoň těch, co pořádně hydratují. Vyzkoušet můžete např. vlasový šampon a balzám s vínem a panthenolem z Manufaktury, opravdu hydratuje a co víc, převažují přírodní ingredience, což je velké plus v každém ročním období. Ochranu před sluncem zaručuje i řada BC Bonacure Sun Protect (Schwarzkopf Professional). Šampon, kondicionér a k tomu ještě třpytivý olej, a to všechno speciálně určeno pro vlasy namáhané sluncem.

4. Vlasové masky – vsaďte na ty profesionální, nebo si udělejte klidně i nějakou domácí. Kombinací olivového oleje a žloutku nic nezkazíte a budete zírat, jaké to udělá na hlavě divy. Pokud vmasírujete konopný olej ke kořínků a uděláte si minimálně na půl hodiny zábal, vlasy se vám odmění stejně tak. Z profesionálních masek doporučuji třeba ty od LUSH. Moje oblíbená je na roztřepené konečky - SHINE SO BRIGHT, která navíc dodá vlasům fresh vůni. Odzkoušená je i vyživující maska pro vlasy namáhané sluncem Série Expert Solar Sublime (L’ORÉAL PROFESSIONNEL).

5. Kadeřník – je poslední záchranou, rozhodně si ho po létě dopřejte, ale neměl by to být jen hasič, který bude hasit neplechy, co slunce napáchalo. … ach, zase ta prevence …

Rada č. 6 : Omezte fénování, používání žehličky či kulmy a na barvení raději počkejte až po létě. Klobouk vám zakryje nedostatky a ano, alespoň na něj nezapomenete. Krásné léto.

Autor Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

další novinky

#Just Ask

Odpovíme
během hodiny
na našem facebooku

Položte vaši otázku
Otevírací doba
PĚTIHVĚZDIČKOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM

Telefon : 251 101 061
> Kontaktujte nás

Top